Maszkokkal, lámpásokkal, fáklyákkal és dobszóval vonultak a noszvajiak a település szívében lévő Imány-hegyre.
Itt tartották meg a hagyományos téltemető ünnepet szombaton. A helyi Csakragenerátor zenéjére körbetáncolták a máglyát, majd erre a tűzre dobták a telet jelképező kiszebábot is.
Így szabadulva meg a rossz szokásoktól és természetesen a téltől. Palócföldön, egykor hagyománya volt az ilyen télűző eseményeknek, ez jó alkalom arra, hogy összehozzák a helybelieket fogalmaztak a noszvajiak.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















