Lépjen kapcsolatba velünk

Elűzték a telet Noszvajon

20180303

Elűzték a telet Noszvajon

Maszkokkal, lámpásokkal, fáklyákkal és dobszóval vonultak a noszvajiak a település szívében lévő Imány-hegyre.

Ez a cikk több, mint 8 éve és 3 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Maszkokkal, lámpásokkal, fáklyákkal és dobszóval vonultak a noszvajiak a település szívében lévő Imány-hegyre.

Itt tartották meg a hagyományos téltemető ünnepet szombaton. A helyi Csakragenerátor zenéjére körbetáncolták a máglyát, majd erre a tűzre dobták a telet jelképező kiszebábot is.

Így szabadulva meg a rossz szokásoktól és természetesen a téltől. Palócföldön, egykor hagyománya volt az ilyen télűző eseményeknek, ez jó alkalom arra, hogy összehozzák  a helybelieket fogalmaztak a noszvajiak.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL