ZF-Eger: Genovába mennek az egri vízilabdás fiúk!

A Herceg Novi legyőzésével sorozatban negyedik alkalommal verekedte be magát a Bajnokok Ligája végső játszmájába a ZF-Eger férfi együttese.

ZF-Eger – Jadran Herceg Novi (montenegrói) 8–4 (2–0, 2–1, 1–2, 3–1)

Bajnokok Ligája, férfiak, B-csoport, 12. forduló
Eger, Bitskey-uszoda, 800 néző.
V.: Alexandrescu (román), Schwartz (izraeli).
LEN-Delegátus: Moliner (spanyol).

ZF-EGER: Mitrovics – Hosnyánszky 2, Angyal 1, Lőrincz B., Vlahopulosz 1, Bedő 1, Rasovics 1. Cs.: Csiszár Boldizsár – Avramovics, Decker Á., Kovács Gergő 2, Csucskovics, Biros B.
Edzők: Dabrowski Norbert, Petrovai Márton.

Ezúttal Hárai Balázs neve nem került be a meccs jegyzőkönyvébe, mivel a korábban műtött csuklója begyulladt, és bizony, ez a rossz hír a vártnál is keményebb összecsapást ígért, szóval alaposan fel kellett kötnie úszónadrágját a ZF-Eger együttesének. Mindemellett a tétel továbbra is változatlan maradt, egy pont kell, és már biztosan megvan a Final Eight, három, és meg lehet a B-csoport második helye is – írta az egrivizilabda.hu.

Szép volt fiúk! (Fotó: Lénárt Márton)

Így kezdődött a csoportkör tizenkettedik fordulójának egri mérkőzése, illetve hazai találattal. A megnyert ráúszás után ugyan még nem sikerült eredményesnek lenni, de a második akció végén, Angelosz Vlahopulosz emberelőnyből szerezte meg a vezetést csapatának. A második etapban sem szaporáztak a gólok, de a végére a mérkőzéssorán először vezetett a házigazda hárommal (4–1).

Fordulás után is több percet kellett várni az első igazán említésre méltó eseményre. Megint Hosnyánszky Norbert került főszerepbe, és egy szépségdíjas ejtéssel már négygólosra növelte a differenciát. Nagyon jól alakult a találkozó, és a védelem – a remeklő Braniszlav Mitroviccsal az élen – továbbra is fantasztikusan zárt. Ezek után érkezett ugyanakkor egy kisebb hullámvölgy, a Herceg Novi ugyanis két gólt is berámolt egymás után, így egy negyeddel a vége előtt még nem nyugodhattunk meg.

Négy minutummal a találkozó vége előtt viszont már igen. Fél perc alatt két egri gól, a korábbi legnagyobb differenciát rajzolta ki, 8–4-nél pedig – tekintve, hogy a döntetlen is elegendő lett volna a továbbjutáshoz – már elkönyvelhettük, megvan a Final Eight!

Az egri fiúk sorozatban negyedik alkalommal verekedték be magukat a Bajnokok Ligája végső játszmájába, ezúttal a nyolcas döntőbe. Irány tehát Genova!