ZF-Eger: Rasovics kiállásáig rendben volt

A félidőig többször vezetett ferencvárosi ellenfelével szemben a ZF-Eger férfi együttese, de a végleg cserés kiállítással lecsökkentek a variációs lehetőségek.

Fotó: egrivizilabda.hu / Lénárt Márton

A női csapat fantasztikus győzelme rendesen megalapozta a hangulatot a Bitskey Aladár Uszodában, ahol a péntek esti pólós program második mérkőzésén is ZF-Eger – FTC-Telekom találkozót rendeztek a BENU Magyar Kupában. Hasonlóan a lányokhoz, itt is a sorozat negyeddöntője jelentette a tétet, így nagy izgalmak előzték meg.
Ebben a szezonban első alkalommal játszott egymással a két együttes, a nyári változások tükrében ezért nagy érdeklődés előzte meg az összecsapást mindkét oldalon.

A félidőig Sztrahinja Rasovicsot végleg cserével kiállították, a meccs állása megfordult. Az egriek egyik legjobbjának elvesztése érzékeny veszteséget jelentett, és ez a harmadik felvonás hazai támadójátékán meg is látszott. Az FTC természetesen köszönte szépen a lehetőséget, és első alkalommal a meccsen kettő találattal vette át a vezetést, a végén a Ferencváros így három góllal nyert.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

BENU Magyar Kupa, férfi, negyeddöntő, 1. mérkőzés
ZF-Eger – FTC-Telekom
9-12 (3-3, 2-3, 1-2, 3-4)
Eger, Bitskey-uszoda, 1000 néző.
V.: Marjay Zs., Rubos K.
ZF-EGER: Csiszár B. – Gyárfás 2, Decker Á., Rasovics 1, Hosnyánszky 1, Murisics, Vlahopulosz 5. Cs.: Lukács D., Avramovics, Sánta, Biros B., Kürti D. Edzők: Dabrowski Norbert, Petrovai Márton.
FTC: Gárdonyi – Sedlmayer, S. Mitrovics, Jaksics 1, Vámos 3, Mezei, Varga Dénes 3. Cs.: Kállay 2, Német T., Younger 2, Gór-Nagy 1, Jansik Sz., Pohl Z. Edző: Varga Zsolt.
Gól – emberelőnyből: 8/2. ill. 11/3.
Ötméteresből: 2/1. ill. 1/1.
Kiállítva (végleg cserével): Rasovics a 15. percben.
Az eredmény alakulása: 0-1, 1-2, 3-2, 3-4, 5-4, 5-6, 6-6, 6-10, 7-10, 8-11, 8-12, 9-12.