Bár szépséges kis városunk, Eger a fővárost talán idén sem nyomja le „turisztikailag”, de 2016 első kép hónapja alapján jó eséllyel pályázhat az ezüstéremre Siófokot leszorítva a dobogó harmadik fokára, ráadásul a britek is (azok meg kik?) felfedeztek minket.
Bár a trivago.hu szállásár-összehasonlító portál éves felmérése alapján Eger „csak” bronzérmes volt tavaly Budapest és Siófok mögött, az elmúlt két hónapban azonban Budapest mellett városunk volt a legkeresettebb a turisták körében.
Mindeközben a heol.hu ma arról írt, hogy a Telegraph „elnevezésű” brit lap Egert beválasztotta a világ legszebb „ismeretlen” városai közé. Szóval szük kis utcáinkkal, bájos kávézóinkkal és legendás történelmi műemlékeinkkel „mostan” olyan illusztris városok társaságába kerültünk, mint Maribor, Aarhus, Trieszt, Wroclaw, Lübeck, Segovia, Nantes, Tbiliszi, Skopje vagy Bergamo.
Hmmm, húzzuk csak ki gyorsan magunkat! Rulez, így tovább, Hajrá Eger estébé! Egyébként ha már itt tartunk, árulja már el valaki nekem, „kik azok a britek”? (copyright by Monty Python)
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















