Lépjen kapcsolatba velünk

Érettségizők tízparancsolata

Giphy (3)

Érettségizők tízparancsolata

Ez a cikk több, mint 10 éve és 1 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A mai nappal kezdetét vette az érettségi nevezetű vesszőfutás, mely egyik feltétele a nagybetűs életbe való belépésnek.

Sok kitartást kívánunk hozzá, drukkolunk minden diáknak, aki ma az íróasztal fölé hajtja a fejét, és elszántan megmarkolja a tollat. Az érettségi életünk egyik talán legmeghatározóbb, legrémisztőbb, legvégeláthatatlanabb eseménye. Aztán néhány év elteltével tutira biztos, hogy visszasírja majd mindenki, még ha most ki is vagytok.

giphy (3)

Az első főiskolás vizsgaidőszakban, vagy a beadandók alatt ütemesen megszakadva óhatatlanul átfut az ember agyán, hogy inkább menne még egy kört az érettségi nevű hullámvasúton. Amikor az első gyermek érkezésével az alvás és a pihenés is megszűnik, akkor előjön majd néhány emlék, mondjuk a matekérettségiről. Addig is, hogy ezt az időszakot átvészeljétek, böngésszétek át tanácsainkat:

1. Ami mindenképp fontos ezekben a napokban, hogy mindig legyen nálatok csoki! Tök mindegy, hogy érettségiztek, vagy támogattok egy érettségizőt – csoki legyen nálatok.

2. Soha ne gondoljatok bele, hogy mennyi van még hátra! Ne is emlékeztessétek rá az érettségizőt! Nem éri meg a pánikrohamot.

3. Kézzelfoghatónak tűnik, és talán most szemforgatva olvassátok, de csekkoljátok az irataitokat, és toll, vagy ceruza utánpótlásról is gondoskodjatok.

4. A tanulás mellett aludjatok, vagy legalább pihenjetek, ahogy tudtok. Amennyiben érettségiző van a háztartásban, nem árt néha ellenőrizni az állapotát. Könnyen lehet ugyanis, hogy kifordult szemekkel horkol az asztalánál.

5. Egyetek eleget! Finomat, táplálót, kedvenceket. Olyat, amit nem hánytok ki az idegtől. A kaja kell, a tápanyag meg fontos, mert attól működik az agy. Meg boldogsághormont termel, és az most kell.

giphy (4)

6. Legyen egy cél, vagy terv, ami átsegít a nehéz napokon. Például ha vége, akkor csaptok egy nagy fagyizást, vagy sütizést a haverokkal, családdal, elégetitek a jegyzeteiteket, vagy megmásszátok a Himaláját. Mindegy mi az, amíg lelkesít!

7. Óvatosan az energiaitallal. Könnyűnek tűnhet, hogy felpörget, és majd attól jobban megy a tanulás, vagy a koncentráció az írásbelin. De semmiképp nem éri meg, hogy félőrülten pörögtök a sok cucctól a csilláron.

8. Felfokozott hangulatban vagytok, hamarabb kijöhettek a sodrotokból. Próbáljatok azért nem eljutni a lila fejjel üvöltésig, az oxigén hiányos állapot árt az egészségnek, és nincs annál rosszabb, mint mikor az érettségi után felszálló ködben nem értitek, miért nem beszél veletek senki. Az érettségizőket segítőknek pedig: tudjuk hogy nehéz, de legyetek erősek… amennyire tudtok.

9. Legyetek koncentráltak, és osszátok be az időtöket, hiszen nincs rosszabb, mint tételeket magolni és közben sóvárogva vágyakozni a napsütésbe. Vagy este bűntudattal feküdni, hogy ma se tanultatok.

10. Ne feledjétek: egyszer ennek is vége! Eljön majd az idő, hogy nem értettétek, min paráztok annyira. Komolyan.

Hát kitartást Nektek, érettségizők, és érettségizők családjai! Egy fontos mérföldkőhöz érkeztetek el, és higgyétek el, képesek vagytok rá, a végén úgyis Ti nyertek! Tudjátok: csoki, és tervek.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL