Lépjen kapcsolatba velünk

Nem bántja a szemét?

Eh szerintunk

Nem bántja a szemét?

Ez a cikk több, mint 10 éve és 10 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Ment már végig nyitott szemmel az utcán? Tudja, amikor nem megszokásból lépked, csak előre, hanem megpillant egy-két régi-újdonságot. Érdemes, mert tanul az ember.

Ott a Bartakovics ház falán az Isten áldja a tisztes ipart tábla, vagy Lenkey szülőháza (illetve annak romjai). Megannyi érdekességet rejt a város, amire nap mint nap rá kellene csodálkozni. Csak mi, engedtessék meg a vulgaritás, szarunk az egészre. Tudom, ez a kollektív bűnösség nem menő, de hogy őszinte legyek, elég kiborító nap mint nap ránézni egy-egy szelektív hulladékgyűjtő szigetre. Tudják, amikbe el lehet vinni az otthon külön gyűjtött PET-palackot, üveget, miegymást. Na, ezek azok a placcok, amelyek mostanában vonzzák a patkányokat is. Nem véletlenül.

20150804_172717(1)

 

Ezer meg egy hely van városban, ami közmegegyezés alapján lett szeméttelep. Nem mondom, viszik a város határába is szépen a lomot, a vöröskeresztnél gyakorta halomban áll a hulladék. Nyilván mindenkinek van indoka, drága bérelni egy konténert és elvitetni a régi, törött bútorokat, meg ritkán van lomtalanítás is, de talán nem az a megoldás, mint az egyik felsővárosi parkolóban, ahová egyszer pár éve valaki lerakta a szemetét, s azóta újra és újra hordja oda valaki. Talán más, talán nem. A Városgondozás néha elviszi, aki meg arra jár, az tűri, vagy inkább elfordítja a fejét.

20150804_172929

 

Érdemes tisztázni: van hova vinni a szemetet, Egerszalók felé a mai napig ott a szeméttelep, ahol kommunális hulladékot is átvesznek. Hiába van kiírva, hogy megszűnt a telep, meg hiába beszélik ezt a piacon, ott van az. Kövessék a szagot! Ott lesz az ember, aki leméri, átveszi, s megmutatja, hova lehet önteni. (Elvileg a kis mennyiség ingyenes, de ezt a legtöbben „el fogják felejteni”)

 

Szóval kifogás biztosan van, de az a baj, hogy gyenge lábakon áll. Ám, ami a szelektív szigetek körül van, az ezen felül is több, illik rá a szó: botrány. Ezek a kis placcok finoman kellene, hogy jelezzék, ehhez az európai irányhoz szeretnénk csatlakozni, ezért használjuk a civilizálatlanokra olykor a primitív szót, meg úgy egyébként is azt gondoljuk, élhető hely ez a kis bolygócska, maradnánk egy darabig még. Nyilván az lesz a megoldás, hogy bekamerázzák, aztán vagy elkapják a bunkókat, vagy nem. Esetleg megunja az üzemeltető cég a szélmalomharcot, és felszámolja a szigeteket. Vidám lesz…

 

 

Ha Ön is találkozott szemétkupaccal közterületen, városhatáron kívül vagy belül, esetleg közvetlenül a háza előtt, fotózza le, és küldje el nekünk ([email protected]). Igyekszünk segíteni, mert nekünk már nagyon elegünk van ebből.

 

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL