Béla

Ismét Európa legjobbjai közt a ZF-Eger

Sport

Nehezen indult, de csak összejött, így ismét Európa legjobbjai között a ZF-Eger férfi csapata.

Telt ház várta a kezdő sípszót, elvégre a tét a Final Six volt. Egy győzelem szükségeltetett a ZF-Egernek ahhoz, hogy sorozatban harmadjára is eljusson a hatos döntőbe, ehhez azonban még le kellett gyűrni a szerb ellenfelet.

Talán a nagy tét miatt, de meglehetősen idegesen kezdődött a találkozó. Mindezek tükrében egyáltalán nem meglepő, hogy a mérkőzés első kiállítását követően, Dabrowski Norbert máris magához rendelte fiait. Kellett nagyon az ilyen helyzetben lélektanilag nagyon fontos vezető találat, ám mindez a vendégeknek jött össze, Dorde Lazics találatával.

Meg kellett küzdenie a Dabrowski legénységnek a győzelemért. Fotó: Nemes Róbert

Mondhatnánk, hidegzuhany a javából, legalábbis előzetesen nem sokan számítottunk arra, hogy az első negyedben gólképtelen marad a házigazda. Ebből is látszott egyébként, hogy egyáltalán nem lehetett leírni a riválist, ezért a hátralévő három játékrészben is kőkemény ütközetre volt kilátás.

A várva várt „jégtörés” aztán majdnem tíz perc után következett be, köszönhetően Kovács Gergőnek, aki kíméletlenül pattintott a léc alá egy hat az öt elleni akció végén. Úgy tűnt, ez valamennyire beindítja a gépezetet, legalábbis egy támadással később Lőrincz Bálint távoli löketével már a mieink vezettek (2-1). Más kérdés, hogy rögtön ezt követően Radomir Drasovics jóvoltából megint egálra állt a csata.

Olyannyira nem került sínre a találkozó menete, hogy egy szerb időkérés után parádés támadást játszottak végig a partizánok, amivel ismét hozzájuk került a vezetés. Nem is változott már az eredmény a nagyszünetig, a hazai részről elért két találat pedig féltávnál mindenre okot adott, csak épp a higgadtságra és elégedetlenségre nem.

Egri labdaelhozatallal, és egy Uros Csucskovics-góllal kezdődött a harmadik felvonás, ami nagyon fontos pillanatban érkezett. Borisz Vapenszki iszonyatos erejű jobb felsősarkos bombájáról már nem is beszélve. Egyértelműen koncentráltabban játszottak támadásban a hazaiak, és ennek most már kézzel fogható eredménye volt.

Fontos volt az egység a Partizan ellen. Fotó: Nemes Róbert

Egy gyors gólváltás révén ugyan maradt a plusz egyes állás, de amikor a negyedre tartogatott időkérést követően Hosnyánszky Norbert is megvillant, először nőtt kettőre a különbség. Menekülni kellett előre, mert a továbbjutás szempontjából nagy rivális Barceloneta nagyon ellépett a párhuzamosan zajló meccsen ellenfelétől, vagyis mindenáron meg kellett szerezni a három pontot.

Borisz Vapenszki ötméteresével és Uros Csucskovics elemi erejű löketével pedig egyre közelebb kerültek ehhez az egriek. A közönség érezte is, nem kell már sok a kedvencek győzelméhez, 8-4-nél legalábbis egyértelműen eldőlni látszott a találkozó.

Az utolsó percek nem is hoztak már komoly izgalmakat, tökéletesen kézben tartotta nagyarányú előnyét a ZF-Eger csapata, amely együttes ezzel matematikailag is biztosította helyét a BL Final Six-ben. Most már csak egy dologra kell figyelni: elsőként, hogy a Recco győzze le a Dubrvovnikot, a mieink pedig ugyancsak verjék meg a címvédőt az utolsó fordulóban, mert ebben az esetben második helyen jut tovább a társaság.

Dabrowski Norbert, vezetőedző a meccs után értékelt.
– Nagyon nagy feszültséget éreztem a csapatomon és magamon is a találkozó elején, szerencsére hátul stabilak voltunk. Emiatt teljesen mindegy, hogy mi történt elől, gyakorlatilag az egész mérkőzésen, mert ez volt az alapja a mai győzelmünknek. Azt mondom, a feszültség megvolt, a frissesség hiányzott, de a második félidőben bele pakoltunk mindent, ami még bennünk volt és ez elegendőnek bizonyult a sikerhez. Mindig az utolsó lépés a legnehezebb, szerencsére van benne kétéves tapasztalatom – mondta.

ZF-Eger – Partizan Beograd: 8-4

Forrás: egrivízilabda.hu