Mai névnap

Csilla, Noémi

Vízilabda – Bajnokok-Ligája-vizit a montenegrói bajnoknál

Sport

Szerdán harmadik csoportmeccsét játssza a Bajnokok Ligájában a ZF-Eger férfi vízilabda csapata.

A B-csoportban érdekelt magyar bajnoki ezüstérmes Montenegróban vendégszerepel, mégpedig a Jadran Herceg Novi otthonában – írja az Agriasport.

A csoporthelyezések szempontjából kiemelt jelentőségű a párharc.

A Pro Recco és a Szolnok továbbjutása – egyben nyolcas döntőbeli részvétele biztosra vehető. Rajtuk kívül a csoportból még két gárda kvalifikálhatja magát a barcelonai végjátékra. Erre az Eger, a Jadran és a Spandau Berlin pályázik a legnagyobb eséllyel.

A spanyol Sabadellnek, a román Steaua Bukarestnek valamint a holland Alphennek nem lehet nagy beleszólása a nagyok dolgába. A Jadran kiválóan kezdte a főtáblás sorozatot. Az első körben hazai környezetben nagyon simán (11-5) verte a Spandaut, majd Hollandiában hozta a kötelező sikert az Alphen ellen (14-7).

Az egriek is egy markáns bukaresti győzelemmel startoltak, ezt követte a hazai 6-4-es Pro Reccótól elszenvedett vereség. A montenegrói bajnok lépéselőnyben van velünk szemben, bár ők a papírformának megfelelő pontmennyiséggel rendelkeznek.

Szerda este mi is csatlakozhatunk a hatpontosok klubjához, ehhez győzni kell Herceg Noviban.

Csapatunk jó formában van, képesnek tartjuk a fiúkat az idegenbeli diadalra. Egy győztes BL-meccs jó ajánlólevél lenne a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőre. A Jadran Herceg Novi – ZF-Eger párharcot 18 óra 30 perces kezdettel bonyolítják le.

A velünk azonos ágon érdekelt Szolnok Berlinben vendégeskedik, míg az A-csoportban szereplő OSC Barcelonába utazik.