Mai névnap

Huba

Újabb egri siker a labdarúgó NB III. Keleti csoportjában

Sport

Az Eger SE hazai pályán 2-1 arányú győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Sajóbábony VSE ellen. Az egriek győzelmükkel matematikailag is bebiztosították helyüket harmadosztályban.

EGER SE–SAJÓBÁBONY 2–1 (0–0)

Eger, Szentmarjay stadion, 200 néző. V.: Tamási Patrik (Máyer G., Kovács B.).

EGER: Giczi – Kovács D. (Benke, 46.), Galambosi (Dáné, 77.), Fekete V., Antal, Gresó, Titkó (Vajda, 66.), Lőrincz, Busai, Debreczeni, Kaszás. Szakmai igazgató: Vitányi László.

SAJÓBÁBONY: Giák – Komjáti, Engel, Balogh D., Kemény, Lakatos R. (Molnár M., 46.), Tóth I., Horváth Sz. (Csattos, 46.), Fazekas, Tucsa, Sebők B. (Mezőssy, 35.). Edző: Vígh Ferenc.

GÓL: Giák (79. – öngól), Vajda (88.), ill. Csattos (74.)

Az első félidőben inkább a mezőnyben folyt a küzdelem, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A második játékrészben a borsodiak a74. percben Csattos révén megszerezték a vezetést.  Nem sokáig örülhettek előnyüknek, a 79. percben egy kapu előtti kavarodás után a menteni akaró Giák Tamás öngóljával egalizáltak a hazaiak.  A 88. percben aztán Vajda fejesgóljával a vezetést is megszerezték az egriek, melynek köszönhetően két fordulóval a bajnokság zárása előtt bebiztosították helyüket az NB III-ban.

A másodosztályú tagság megszerzéséért továbbra is kiélezett küzdelem folyik a Keleti csoportban. A Szolnok hazai döntetlenjét kihasználva, a Jászberény egy pontra megközelítette az éllovast. Az utolsó két fordulóban nagy csata várható a bajnoki cím megszerzéséért. Az Eger SE vasárnap a Salgótarján vendégeként lép pályára a Szojka Ferenc Stadionban.

Fotó: nb3foci.hu