Mai névnap

Vilmos

Az Európa-bajnokságon is győzedelmeskedett Oczella Eszter

Sport

Az egri származású modell a 170 centi feletti model physique kategóriában ért el első helyezést, illetve a női modell abszolút bajnoka is lett a Budapesten rendezett 10. Fitnesz és testépítő Európa-bajnokságon.

Tizenhat arany-, tizenhét ezüst- és 13 bronzérmet nyertek a magyarok Budapesten a MOM Sportban rendezett WBPF szervezet fitnesz és testépítő 10. Európa-bajnokságán.

Négy hazai sportoló két-két aranyérmet is begyűjtött: Neufeld Viktória junior és senior fitness, Tézsla Ágnes a senior és lady athletic physique kategóriában is győzni tudott, Oczella Eszter a 170 centi felettiek model physique kategóriájában megnyert elsősége mellett a női modell abszolút bajnoka is lett, míg Szénási Tímea a lady sport physique 30-40 éves és a sport physique 165 centi alatti kategóriában nyert.

Eszter közösségi oldalán ezzel a képpel osztotta meg gondolatait a versenyről:

Forrás: Oczella Eszter instagram oldala

Január elején belevágtam ebbe a kis kalandba, mondván “Kipróbálom, hátha bejön .
Legeslegelső versenyszezon, 3 végtelenül korrekt és nívós versenyen indultam, 3 aranyat és 2 abszolút győzelmet is sikerült bezsebelni…….
Még most is hihetetlen, ahogy leírom..
Sokkal többet kaptam ettől az 5 hónaptól, mint amit valaha is reméltem vagy vártam.
Előtte is sok fitnesszel, versenyzéssel kapcsolatos oldalt, versenyzőt követtem, de valójában fogalmam sem volt, hogyan is működik ez, és arról sem, ennyi idő alatt mire is képes a testem.
Kemény volt ez az 5 hónap, nem is kicsit. Biztos sokan azt gondoljátok, hogy mivel volt egy nem rossz alapom, és több éves sportmúltam, nekem ez könnyen ment. De NEM! Rengeteget tanultam az elmúlt időszakban, hogyan szokjak hozzá fokozatosan a kalóriadeficithez, az ízek egyhangúságához, az embertelen mennyiségű húsfogyasztáshoz, hogyan szokjak hozzá és lendüljek át az éhségérzeten, hogyan kontrolláljam a gondolataimat.
Sokat dolgoztam és dolgoztunk ezekért az eredményekért, ha kellett esőben, tömegközlekedéssel és este 8ra is elmentem edzeni, ha kellett 2 dl vízzel is végignyomtam 30 perc kardiot és 20 perc szaunát, ha kellett, kompromisszumot kötöttem és elfogadtam az edzőm tanácsát akkor is, amikor teljesen más véleményen voltam, azért mert volt egy cél.
Amikor a 10. WBPF Európa Bajnokságon kimondták a nevem, persze megint elkaptak a könnyek, mégis egyfajta megnyugvást éreztem, hogy igen, ez az, ezért dolgoztunk, Európa bajnoki cím az idei bajnokság LEGNÉPESEBB mezőnyében!!
Tele gyönyörű osztrák, ukrán, szlovák, olasz és persze magyar versenyzőkkel!
Viszont…. amikor az összes női kategória győztesével álltam egy színpadon, és kimondták a nevem, mi szerint az abszolút győztes is én lettem… teljes képszakadás!Szívből gratulálok az összes magyar versenyzőnek, aki helytállt tegnap, és azt kell mondjam, a legkeményebb ellenfelek a MAGYAR LÁNYOK voltak!!!!
Nem lehetek elég hálás a támogatóimnak, edzőmnek, barátaimnak, és mindenkinek, aki együtt örül velem!
Most egy kis pihenő, aztán folytatódik az edzés, mert ősszel még nagyobbat álmodunk!