Mai névnap

Izsó

Egri Bikavérrel koccintott az 51. Kékszalag győztes csapata

Sport

Új győztest avattak az idei, sorrendben 51. Kékszalagon. Az emberpróbáló versenyben a Balatonfüred – Balatonkenese – Siófok – Keszthely – Balatonfüred útvonalat teljesítve a Racing Django katamarán ért elsőként a célba, Petrányi Zoltán kormányzásával. A versenyen 561 hajó indult, és 269 ért célba a rendkívül gyenge szélben a 48 órás határidőn belül.

Petrányi Zoltán (fotó: Cserta Gábor)

Petrányi Zoltánt, aki idén először saját, Racing Django névre keresztelt katamaránjával indult útnak, a verseny után sikerült utolérnünk telefonon. Az Eger Híreknek nyilatkozva elárulta, hogy az 51. Kékszalag tókerülő versenyt, 15 óra 37 perc alatt sikerült teljesíteniük, meglehetősen változó széljárás közepette. – A légkör rendkívül bizonytalan volt. A kezdés erős keleti szélben történt, ami 15 csomóig erősödött, így a rajt utáni fél órában a legnagyobb vitorlánkkal tudtunk kezdeni – mondta.

Sajnos a széljárás a verseny további részében már nem volt ennyire kedvező, így a versenyzők rendkívül gyenge szélben vitorlázhattak Európa leghosszabb és legrégebbi tókerülő versenyén.

Nem csak a szél volt az egyetlen probléma

Petrányi Zoltán elárulta azt is, hogy a versenyben nem csak a szél, illetve annak hiánya volt az egyetlen hátráltató tényező. – A relatíve szélcsendes időben meglehetősen mostoha körülmények tudnak uralkodni a nyílt vízen. Ebben az időjárási helyzetben rendkívüli módon megnehezíti az ember életét az árvaszúnyogok tömeges jelenléte, ami az esti és az éjszakai órákban okozza a legnagyobb kihívást a versenyzőknek. Az én csapatom, vegyvédelmi szemüvegekkel készült a szúnyogok ellen, melyek hatalmas esztétikai károkat tudnak okozni a hajók állapotában, amivel általában reggelente szembesültünk, napfelkelte után. – mondta el a győztes csapat kormányosa.

Mint azt hozzátette: “A versenyt 15 óra 37 perc alatt sikerült teljesítenünk, meglehetősen változó széljárás közepette, ami minden szempontból nagy kihívás volt számunkra, de sikerült. A kezdetektől esélyesnek tartottuk magunkat a dobogóra ebben a rendkívül profi és felkészült mezőnyben, ahol a katamaránok sebessége közel azonos.”

Ez volt a kitartás és a sportszerűség Kékszalagja

Az abszolút győztes Racing Django legénysége egy megható pillanattal is emlékezetessé tette az idei Kékszalagot, amikor az utolsóként szombat reggel 8 óra 50 perckor befutó Sunset nevű hajó legénységét pezsgővel várta a célvonalnál, majd a hajóra átszállva közösen ünnepelték a verseny végét.

Mint azt Petrányi Zoltán elmondta:

“Minden megbecsülésem azoké a vitorlázóké, akik teljesítették a távot, akár 48 órát, vagy még annál is többet a vízen töltve. Fontosnak tartom, hogy a Kékszalag az összes résztvevő hajóról szóljon, ne csak az élmezőnyről. Ezért döntöttünk úgy, hogy a limitidőn belül beérkező utolsó hajót a csapatunk köszönti a befutónál”

Petrányi Zoltán a verseny értékelésénél aláhúzta: “Komoly küzdelem volt, méltó ellenfelekkel. Úgy gondolom, hogy győzelmünket kiemelkedő széltaktikánknak, a csapat tudásának, tapasztalatának és kiváló együttműködésének köszönhetjük”

A Racing Jango katamarán (fotó: Cserta Gábor)

A Magyar Vitorlás Szövetség a balatonfüredi díjátadó ünnepségén az abszolút értékelés szerinti győztes, Racing Django legénységének a több, mint 200 éves múlttal rendelkező Herendi Porcelánmanufaktúra különleges porcelánkupáját nyújtotta át.

Előkerült egy üveg Egri Bikavér is

A győztes csapat kormányosától az Eger Hírek megtudta azt is, hogy a díjátadó után a kötelező pezsgőlocsolás végén előkerült egy üveg Egri Bikavér is, amivel méltó módon koronázták meg ezt a minden szempontból emlékezetes tókerülő versenyt.