Mai névnap

Erzsébet

Eger SE: vereség a megyei rangadón

Sport

Sima 4-1 arányú vereséget szenvedett Hatvanban az Eger SE a labdarúgó NB III. Keleti csoportjában.

Mintegy 500 néző előtt kezdődött meg a megyei rangadó Hatvanban. A sípszót követően az egriek kezdeményeztek többet, meddő mezőnyfölényt kialakítva. A 27. percben azonban mégis a hazaiak jutottak előnyhöz: Sárközi indította Szabót, aki mintegy 20 méterről megszerezte a vezetést a vendéglátók számára. Ekkor változott a játék képe is, az FC Hatvan bátrabban támadott, és a középpályán is átvette az irányítást.

Fotó: egerse.com

A szünet után gyorsan jött a második hatvani találat: Sárközi lövése kipattant az egri kapusról az érkező Torda elé, aki közelről nem hibázott. Az 56. percben már háromgólos hátrányba kerültek a vendégek, miután Sárközi passzát követően Szabó bombázott 15 méterről az egri kapuba. A 71. percben szépítettek a vendégek, Vajda találatával 3-1-re módosította az eredményt. A 88. percben azonban végleg megpecsételődött az Eger SE sorsa: Szabó D beadását Szabó R lőtte a hálóba, kialakítva a 4-1-es végeredményt.

FC HATVAN – EGER SE 4-1 (1-0)

Hatvan, Népkerti Sporttelep, 500 néző. Vezette: Kovács I. (Gordos Á., Skover P.)

HATVAN: Tajti B. – Labát K. (Zagijev V. 74.), Bárkányi A., Katona R., Karácsony D. – Gál M., Dolhai G., Szabó R. – Szabó D., Sárközi Sz. (Fellner K. 69.), Torda P. (Czibolya G. 65.). Vezetőedző: Török László

EGER: Nacsa – Debreczeni, Valkay, Csiki Vitelki – Lőrincz P., Kis G. (Vajda Á. 51.), Haász (Titkó 51.), Stampf (Antal Zs. 63.) – Benke, Pataki V. Vezetőedző: Klink Zoltán

GÓLSZERZŐK: Szabó R. (56., 88.), Szabó D. (27.), Torda P. (49.), ill. Vajda Á. (71.)