Mai névnap

Jónás, Renátó

Labdarúgás: Vereség Diósgyőrben

Sport

Az Észak-magyarországi sportrégió két csapata találkozott vasárnap Diósgyőrben. A hazaiak megérdemelten tartották otthonukban a három pontot.

A miskolci DVTK edzőközpontban találkozott egymással a két gárda, a labdarúgó NB III. Keleti csoportjában. A 29. percben szerezte meg a vezetést a DVTK II, miután Korbély egy indítás után a 16-os vonalán ráfordult a labdára, és a kapuba helyezett. (1-0)

A 32. percben Benke egyenlített, egy jobboldali beadás után fejelt a hazaiak hálójába. (1-1)

Az első félidő vége előtt a DVTK II újra előnyhöz jutott.  Mertse kapott jó labdát, kapura vezette, és értékesítette a helyzetet, beállítva ezzel a 2-1-es végeredményt.

DVTK II – Eger SE 2-1 (2-1)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 200 néző. Játékvezető: Horváth Máté (Szilágyi Norbert, Nyerges Zsolt).

DVTK II: Bukrán – Orosz D., Ivánka, Orosz M., Budaházi – Tóth Bo., Ternován P. – Mertse, Zsiga, Korbély – Óvári. Vezetőedző: Vég Csongor.

Eger: Nacsa – Valkay, Farkas K., Antal Zs, Vitelki B., Lőrincz P., Gajda M., Stampf, Debreceni D., Benke N., Pataki V. Megbízott edző: Harmati Péter.

Csere: Stampf helyett Kis G. a 64., Pataki V. helyett Árvai a 72., Mertse helyett Csávás és Farkas K. helyett Pratsler a 82., Zsiga helyett Gönczi a 89., Tóth Bo. helyett Nagy Z. a 90+2. percben.

Sárga lap: Budaházi a 69. percben.

Gólszerző: Korbély (1-0) a 29., Benke (1-1) a 32., Mertse (2-1) a 45. percben.