Mai névnap

Árpád, Árpádina

Eger SE: jó kezdés után vereség Putnokon

Sport

A labdarúgó NB III. Keleti csoportjában, az Eger SE Putnokra látogatott. A jó kezdés után, érhetetlen rövidzárlat következett a vendégeknél. A hazaiak az egriek legyőzésével megszerezték szezonbeli első győzelmüket.

Az idei bajnokságban először fordult elő, hogy Kriston István nem változtatott az előző heti bajnoki kezdőjéhez képest, ami azt jelentette, hogy a Putnok vezetőedzője az ESMTK otthonában 0-0-át játszó kezdő tizenegynek szavazott bizalmat az Eger SE ellen

A mérkőzés 10. percében az egriek jutottak vezetéshez, egy szöglet után a rövidre érkező beadást Valkay Richárd mindenkit megelőzve juttatta a hálóba. (0-1)

A vendégek nem sokáig örülhettek az előnynek. A 29. percben Tóth Szabolcs kitűnően ívelt a védője mögé bemozgó Csirszki Martinhoz, aki a kimozduló kapust becsapva a bal alsó sarokba helyezte a labdát. (1-1)

Fotó: egerse.com

Két perccel később Tóth Szabolcs passza után Katona Bence gurította a labdát az egri kapuba. (2-1)

A félidő befejezése előtt tovább növelte előnyét a Putnok, egy szöglet után Katona Bence fejelt az egriek hálójába. (3-1)

A hazaiak jól kezdték a második félidőt is. A 48.percben egy kiharcolt bedobás után a hosszú oldalra került a labda, ahol Zimányi Ádám teljesen tisztán érkezett és közvetlen közelről a kapuba lőtt (4-1)

A 90. percben az egriek Vajda Ákos révén még egy büntetőt is hibáztak.

PUTNOK–EGER SE 4–1 (3–1)

Putnok, 250 néző. V.: Muhari Gergő (Csóra, Deme).

PUTNOK: Pomozi – Nyisalovits, Tóth Sz. (Sándor B., 84.), Fazekas (Illés, 46.), Zimányi Á., Csirszki (Galambosi, 65.), Katona B., Mahalek, Nyitrai, Arday, Nemes. Edző: Kriston István.

EGER: Nacsa – Valkay, Vajda, Antal (Haász, 59.), Vitelki (Kovács D., 70.), Lőrincz, Kis G., Gajda, Debreczeni, Bartusz (Árvai, 52.), Pataki V. Vezetőedző: Sütő Szilárd.

GÓL: Csirszki (29.), Katona B. (31., 44.), Zimányi (48.), ill. Valkay (10.).

A találkozó után Sütő Szilárd értékelte a mérkőzést az egerse.com.nak:

A nehéz helyzetben lévő Putnok ellen álomszerűen kezdtük a mérkőzést. Érthetetlen rövidzárlat után szinte rúgattunk két gólt az ellenféllel. Ki kell küszöbölnünk azt, hogy egy mérkőzésen belül, tudunk felnőtt csapatként, majd iskolai gyerekcsapatként is működni. A játékosokat-dicséretet illeti, mert végig próbáltak menni az eredmény után, de sajnos 11-esből se tudtunk betalálni. Összességében úgy érzem sokkal több lehetett volna ebben a mérkőzésben.