Lépjen kapcsolatba velünk

Bontják az Ódry-házat, ahol egykoron Eger egyik kedvenc fagyizója is működött

Oh1

Bontják az Ódry-házat, ahol egykoron Eger egyik kedvenc fagyizója is működött

Ez a cikk több, mint 5 éve és 3 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Bontják az Ódry-házat, ahol egy időben fagylaltozó és gyertyaöntő műhely működött – tudatta Facebook-oldalán Berecz Mátyás képviselő.

Mint bejegyzésében emlékeztet, a fagyizó már régen megszűnt, a gyertyakészítést pedig a családba benősült Gulyás Béla bácsi folytatta, akinek halálával ez a mesterség is kihalt Egerben.

Az épület sajnos nem állt műemléki védettség alatt – közölte Berecz Mátyás, aki reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy „az új tulajdonos nem egy ormótlan társasházat épít majd a helyére.”

Fotók: Berecz Mátyás Facebook-oldala

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Város kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL